O mnie

Cześć !

Mam na imię Basia. Cieszę się, że mogę gościć Cię na moim blogu.

Jeśli tu trafiłaś (a może trafiłeś) to prawdopodobnie szukasz pomysłów i sposobów na to, żeby się lepiej zorganizować i poczuć kontrolę nad tym, co dzieje się w Twojej rodzinie i w Twojej pracy.

Prowadzę bloga o tym, jak pogodzić dom i pracę.

Dlaczego?

Prawie każda kobieta, która poświęca znaczną część swojego życia pracy, czy to pracy zawodowej, społecznej czy pracy w domu, a z drugiej strony najważniejsza jest dla niej rodzina, wie, co to poczucie winy i braku czasu.

W pracy myślisz o tym, że nie ma cię w domu (twoje dzieci czują się opuszczone, może siedzą gdzieś w kącie, zajmuje się nimi ktoś obcy, ktoś inny widzi pierwsze kroki, słyszy pierwsze słowa). Czujesz się winna, że za mało czasu spędzasz z dziećmi.

W domu myślisz o tym, że  twoje koleżanki robią karierę, budują swoje kompetencje, a ty gotujesz kaszki i zmieniasz pieluchy. Albo że zawalasz pracę i urywasz się z biura, by zdążyć z dzieckiem do lekarza albo do przedszkola na przedstawienie… że powinnaś pracować więcej…

Znasz ten wyścig? To dla nas codzienność.

Trudno jest pogodzić dom i pracę.

Ale wierzę, że jest to możliwe, że tak zwaną równowagę życie-praca (ang. work-life integration ) można osiągnąć, a raczej można się do niej zbliżać 🙂 .

Po to, by moja rodzina była szczęśliwa. By mój mąż był szczęśliwy. Bym ja była szczęśliwa. I by nasze dzieci były szczęśliwe.

Tak. W takiej właśnie kolejności.

Na blogu dzielę się moimi sposobami i pomysłami na to jak:

zorganizować siebie,

zorganizować się w domu

zorganizować się w pracy.

Dlaczego ja?

Większość kobiet, które spotykam, prędzej czy później zadaje mi pytanie – jak ty to wszystko ogarniasz?

Od prawie 20 lat jestem szczęśliwą żoną. Mamy pięcioro dzieci (trzech synów i dwie córki). Przez ostatnie kilkanaście lat udało mi się łączyć pracę zawodową w korporacjach i innych organizacjach z wychowywaniem dzieci

Od około 10 lat współpracuję z Akademią Familijną, która prowadzi kursy dla rodziców o wychowywaniu dzieci, a także o budowaniu relacji w małżeństwie. To ogromna i bardzo potrzebna wiedza.

Poza tym, od kiedy pamiętam zawsze lubiłam organizować i porządkować rzeczy, którymi się zajmowałam. Podpisywać i układać. Uwielbiam się uczyć.

Cenię prostotę. Przeważnie najlepsze są najprostsze pomysły, choć nie najłatwiejsze.

Dodaj komentarz